Nie dokonasz płatności NFC na podstawie danych odczytanych po NFC – nie tak to działa.
@maniac777: dokonasz – w internecie masz masę filmów na których robione jest coś takiego, jakiś czas temu było nawet na niebepzieczniku w jaki sposób zrobić to samemu.

Tutaj też to nie tak działa. Jak uważasz inaczej to idź do banku z numerem karty żony (lub rodzica ;)) i wybierz pieniądze. Nie da się?
Nie ma z tym żadnego problemu (robiłem tak wielokrotnie) – przynajmniej póki osoba której dane zostały użyte nie zacznie protestować.
W razie co bank wie kto wziął pieniądze i jeśli ktoś powie że wzięto pieniądze z jego konta bez pozwolenia trzeba będzie je oddać.
Jeśli nie było weryfikacji PINu bank z zasady wierzy na słowo klientowi i każe sprzedawcy oddać pieniądze lub udowodnić że to klient kłamie bo w sklepie płacił on osobiście (właściwe sam zabiera pieniądze z konta sprzedawcy)

W tym momencie pomóc może odręczny podpis klienta na rachunku, ale jeśli sprzedawca takiego nie posiada to guzik może zrobić dał się oszukać i może iść najwyżej na policje aby ta szukała sprawcy.

Nie jest to prawdą. Nie jest możliwe stworzenie duplikatu karty na podstawie tylko odpowiedzi od niej. Upraszczając… przy transakcjach NFC offline, terminal wysyła do karty niepowtarzalne pytanie
Przy transakcjach offline nie ma niczego takiego

To co opisałeś ma miejsce wyłącznie przy transakcjach online.

Do płacenia offline wystarczy kopia karty odczytana telefonem (a bardziej precyzyjnie będzie można zapłacić nią 1 raz, za drugim może nie zadziałać ze względu na licznik który ma karta).